Uzman Doktorlarımızdan Bilgi Almak İçin Lütfen Whatsapptan Mesaj Gönderin!
Kapat
Uzman Doktorlarımızdan Bilgi Almak İçin Lütfen Formu Doldurun!
Çağrı Merkezi Formu
SU İÇİ REHABİLİTASYON
Son Güncellenme Tarihi: 17-08-2019 09:26:40

SU İÇİ REHABİLİTASYON

SU İÇİ EGZERSİZLERİ

Genel sağlık durumları hakkında hasta takip formunda yer alan anemneze ve hastalıklarına uygun olarak hekimlerimizin önerdiği biçimde hastalarımıza verilen destekleyici egzersizlerdir.  Su içinde yapılan egzersizler hastaya hareket kolaylığı sağladığı gibi salon egzersizlerinde yapılması imkansız hareketlerin yapabilmesine olanak vermekte ve salon egzersizlerini tamamlayıcı unsurları barındırmaktadır. Su içi egzersizleri fizyoterapi uygulamalarında ağrıyı ve enflamasyonu azaltmak, hareket sınırlıklarını artımak, dayanıklılık, güç ve genel çabukluk kazandırmak, hareketin koordinasyonunu ve becerisini arttırmak için uygulanmaktadır. Rehabilitasyon havuzlarımızda yer alan özellikli basınçlı bölümler, direçli yürüyüş alanları ve tutunma barlarıyla desteklenmiştir. Bu şekilde hastaların nörolojik defisitlerinin, denge ve koordinasyonunda iyileşme süresi kısaltmakta ve hastalıklarıyla baş etme konusundaki moral ve motivasyonunun yeniden kazanılması sağlanmaktadır. 

REHABİLİTASYON HAVUZLARIMIZ

Merkezimizde kas iskelet sistemi ve nörolojik rahatsızlıkları bulunan hastalarımızın tedavisinde kullanılmak üzere ayrı ayrı yetişkin ve çocuk rehabilitasyon havuzlarımız (dirençli su içi yürüyüş kanalı, su içi paralel bar ve sualtı masaj sistemi içerir) mevcut olup, bu tedaviye uygun olan hastaların egzersizleri ihtiyaçlarına göre belirlenerek havuz içerisinde grup halinde ya da birebir terapist eşliğinde yaptırılmaktadır.

SU İÇİNDE YAPILAN EGZERSİZLERİN AVANTAJLARI NELERDİR ?

Eklemlere binen ağırlık azaldığından ağrısız şekilde egzersize izin vermesi

Etkili ve dengeli bir biçimde kas güçlenmesinin sağlaması

Egzersiz esnasında düşme riski olmaması

Solunum kaslarını güçlendirmesi

Moral ve motivasyonu artırması

Çocuk hastalar tarafından oyun gibi algılandığı için programa katılımı artırır dolayısıyla tedavinin etkinliğini de artırır.


HANGİ HASTALIKLARIN TEDAVİSİNDE KULLANILIR?

Tedavi ettiğimiz hastalıkları incelemek için tıklayın.

Bizimle iletişime geçmek için ekranınızın sağ alt kısmındaki Canlı Destek kutucuğundan bize ulaşın veya iletişim bilgileri için tıklayın.

Copyright Nobel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi. Tüm hakları saklıdır.
Nt Bilgi Teknolojileri