Uzman Doktorlarımızdan Bilgi Almak İçin Lütfen Whatsapptan Mesaj Gönderin!
Kapat
Uzman Doktorlarımızdan Bilgi Almak İçin Lütfen Formu Doldurun!
Çağrı Merkezi Formu
BEL-BOYUN ROBOTU
Son Güncellenme Tarihi: 17-08-2019 09:26:40

BEL-BOYUN ROBOTU

SPİNAL DEKOMPRESYON CİHAZI NEDİR ?

Bel ve boyun fıtıkları toplumda oldukça sık görülen hastalıklardır. Bu hastalıkların tedavisinde ilaç, fizik tedavi ve ameliyat dahil pek çok yöntem uygulanmakta ancak hastalar daha risksiz, etkili ve hızlı tedavi yöntemleri aramaktadırlar. AntalgicTrak cihazı ameliyatsız bel fıtığı tedavisi ve ameliyatsız boyun fıtığı tedavisinde kullandığımız robotik bir cihazdır. Hastaların ağrılarından kurtulmalarını, ağrısız yaşama hızlı bir biçimde dönmelerini ve yaşam kalitelerini artırmalarını sağlamanın yanında altta yatan problemi tedavi etmek amacıyla Amerika’da geliştirilmiş ve Amerika Birleşik Devletleri İlaç ve Gıda Dairesi (FDA) tarafından omurga fıtıklarında baskı giderici tedavi olarak onaylanmış ileri teknoloji ürünü, bilgisayar kontrollü, üç boyutlu tedavi imkanı sağlayan robotik bir cihazdır. 

SPİNAL DEKOMPRESYON CİHAZI HANGİ HASTALIKLARDA KULLANILABİLİR ?

• Bel Fıtığı • Bel fıtığına bağlı Kalça ve Bacak Ağrıları  

• Boyun Fıtığı • Boyun fıtığına bağlı Omuz ve Kol Ağrıları

• Boyun Tutulması • Sırt Ağrıları

• Bel Tutulması • Bel ve boyun düzleşmeleri

SPİNAL DEKOMPRESYON CİHAZI NASIL TEDAVİ EDER ?

Bel ve boyun fıtıklarında temel problem omurgalar arasındaki kıkırdağın (disk) çeşitli etkenlerle beslenmesinin bozulması ve esnekliğini yitirmesi sonucu omurilik kanalına girmesi, bacaklara ve kollara gelen sinirlere ve omuriliğe baskı yapmasıdır. AntalgicTrak omurga ve sinirler üzerindeki baskıyı gidererek, problemli bölgedeki diskin sıvı akışını artırıp beslenmesini sağlayarak yalnızca ağrıyı gidermekle kalmayıp hızlı bir biçimde tedavi edici etki gösterir.

SPİNAL DEKOMPRESYON TEDAVİSİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?

  1. Ameliyatsız bir tedavi yöntemidir ( ameliyatsız bel fıtığı tedavisi - ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi )
  2. Ağrısız bir tedavi yöntemidir
  3. İğne, ilaç gerektirmez, vücuda verilen bir radyasyon/ ışın yoktur
  4. Kişiye zararı yoktur
  5. Hastane yatışı gerektirmez
  6. 3 boyutludur ( fıtığın veya eğriliğin yönüne göre cihaz ayarlanabilir böylece tam istenen bölgeyi tedavi imkanı sağlar)
  7. Bilgisayar kontrollüdür
  8. Hastanın omurgasından aldığı basınç sinyallerini ekrana anlık olarak verir (feedback sensörü vardır)
  9. Uygulayan sağlık personeli basınç azalma değerini anlık görebildiği için basınçta istenen azalma miktarını tam olarak ayarlayabilir

SPİNAL DEKOMPRESYON UYGULAMASI AĞRILIMIDIR ?

AntalgicTrak Cihazı gerek kişiye özel 3 boyutlu ayarlanarak ağrısız pozisyonda uygulamaya izin vermesi, gerek bilgisayar destekli olarak çok hassas uygulama yapabilmesi nedeniyle uygulama esnasında herhangi bir ağrıya yol açmaz.

SPİNAL DEKOMPRESYON CİHAZIYLA TEDAVİ KAÇ SEANS SÜRER ?

AntalgicTrak tedavisi toplam 10 seans sürmektedir. Seanslar günaşırı 20 dakika şeklindedir. Seans öncesinde ilgili bölge kaslarının gevşemesi ve tedavi etkinliğinin artırılması için tesisimize özel sağlık bakanlığından ruhsatlı çamurumuzla 20 dakikalık çamur sarmalama ve/veya 20 dakikalık kaplıca uygulaması yapmaktayız.

SPİNAL DEKOMPRESYON CİHAZININ TEDAVİ BAŞARI ORANI NEDİR ?

Yapılan çalışmalarda AntalgicTrak için % 90-95 oranında tedavi başarısı bildirilmiş olup, tedaviden 3-4 ay sonra çekilen MR görüntülerinde fıtığın küçüldüğü gösterilmiştir.

ANTALGIC TRAK SPİNAL DEKOMPRESYON CİHAZININ DİĞER DEKOMPRESYON CİHAZLARINDAN FARKLARI NELERDİR ?

Bu cihaz 3 boyutlu olarak ayarlanabilir, düz bir masa veya sedye üzerinde uygulanmaz, konforlu bir koltuğu vardır ve eğer hastalığın durumuna göre gerekiyorsa bel ve boyun kısmı için sağa ve sola eğilebilme veya döndürülebilme olanağı tanır. Böylece gücün en gerekli noktaya uygulanabilmesine olanak tanır, ayrıca bu özelliği sayesinde anatomik olarak belinde ya da boynunda eğriliği olan hastalarında tedavi edilebilmesini sağlar.


HANGİ HASTALIKLARIN TEDAVİSİNDE KULLANILIR?

Tedavi ettiğimiz hastalıkları incelemek için tıklayın.

Bizimle iletişime geçmek için ekranınızın sağ alt kısmındaki Canlı Destek kutucuğundan bize ulaşın veya iletişim bilgileri için tıklayın.

Copyright Nobel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi. Tüm hakları saklıdır.
Nt Bilgi Teknolojileri