Uzman Doktorlarımızdan Bilgi Almak İçin Lütfen Whatsapptan Mesaj Gönderin!
Kapat
Uzman Doktorlarımızdan Bilgi Almak İçin Lütfen Formu Doldurun!
Çağrı Merkezi Formu
KAPLICA TEDAVİSİ
Son Güncellenme Tarihi: 17-08-2019 09:26:40

KAPLICA TEDAVİSİ

KAPLICA TEDAVİSİ NEDİR?

Binlerce yıldır kullanılan kaplıca tedavisi sıcak, mineralli yeraltı sularının tedavi edici etkilerden banyo veya kısmi banyo şeklinde yararlanılmasıdır. Tıp merkezimizde kaplıca tedavileri uzman hekimlerimizin önerisine göre değişik sıcaklıklardaki açık ve kapalı havuzlarımızda yapılmaktadır.

KAPLICA UYGULAMALARI

Kaplıca suyumuzun yeryüzüne çıkış sıcaklığı 58 santigrattır.  Kırmızı termal suyumuz mikst formda sodyum, bikarbonat, sülfat, kalsiyum, magnezyum, karbondioksit içerikli kaynaktan çıkmakta ve özelliğinde toplamda litrede 3800 mg mineral içeren termal sudur. Suyumuz doğal kaynaktan termal havuzlarımıza 33 ve 38 santigrad olarak servis edilmektedir. Hastalarımıza tavsiye ettiğimiz sıcaklıktaki termal havuzlarımızda önerdiğimiz kalış süresi (hastalarımızın herhangi farklı bir rahatsızlığı bulunmadığı ve hekimlerimizce farklı bir banyo şekli önerilmediği sürece) azami 20 dakikadır. Termal suyu kullanma sıklığı günde azami 3 defadır. Kürlerimize katılan hastalarımız için bu sıklık günde 2 defadır. Banyolar sırasında önerilerin süre ve sıklıkların aşılmaması, yüzülmemesi, aşırı hareketten kaçınılması, kafanın suya batırılmaması, banyo küründen sonra havuz kenarında en az 15 dakika uzanılması ve bol su içilmesi misafirlere sözel ve yazılı olarak aktarılmaktadır.   


HANGİ HASTALIKLARIN TEDAVİSİNDE KULLANILIR?

Tedavi ettiğimiz hastalıkları incelemek için tıklayın.

Bizimle iletişime geçmek için ekranınızın sağ alt kısmındaki Canlı Destek kutucuğundan bize ulaşın veya iletişim bilgileri için tıklayın.

Copyright Nobel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi. Tüm hakları saklıdır.
Nt Bilgi Teknolojileri