Uzman Doktorlarımızdan Bilgi Almak İçin Lütfen Whatsapptan Mesaj Gönderin!
Kapat
Uzman Doktorlarımızdan Bilgi Almak İçin Lütfen Formu Doldurun!
Çağrı Merkezi Formu
BEL VE BOYUN FITIKLARI
Son Güncellenme Tarihi: 08-02-2020 10:31:55
BEL VE BOYUN FITIKLARI

Bel ve Boyun Fıtığı Nedir ?

Omurgalar arasındaki disk denilen yapıların yerinden kayarak omurilik kanalına girmesi , bacaklara gelen sinirlere ve omuriliğe baskı yapması sonucu bel, boyun kol ve bacak ağrıları, kollarda ve bacaklarda güçsüzlük, yanma, uyuşma ve karıncalanma gibi belirtiler gösteren bir hastalıktır.

Tedavisinde Neler Yapılabilir?

Bel ve boyun fıtıklarının tedavisinde çeşitli ilaçlar, aşırı ağrılı durumlarda istirahat, fizik tedavi , omuriliğe yapılan enjeksiyonlar , çok ilerlemiş hastalarda ameliyat yapılabilir. Merkezimizde bel ve boyun fıtıklarının tedavisinde hastamızın muayene ve görüntüleme (MR vs.) sonuçlarına göre kaplıca, doğal çamur sarmalama, tıbbi masaj, elektroterapi, su içi egzersiz, salon egzersizleri gibi fizik tedavi uygulamaları ve ameliyatsız ve ağrısız çözüm olanağı sunan, 3 boyutlu, bilgisayar destekli  Antalgic Trak cihazı kullanılmaktadır.

Sebepleri Nelerdir ?

Ağır kaldırma, yaralanmalar, kilo, ani hareketler, omurgayı zorlayan hareketler, uzun süre aynı pozisyonda çalışma, hareketsizlik  gibi faktörler bel ve boyun fıtıklarına yol açabilmektedir.

                               

Copyright Nobel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi. Tüm hakları saklıdır.
Nt Bilgi Teknolojileri