Uzman Doktorlarımızdan Bilgi Almak İçin Lütfen Whatsapptan Mesaj Gönderin!
Kapat
Uzman Doktorlarımızdan Bilgi Almak İçin Lütfen Formu Doldurun!
Çağrı Merkezi Formu
NOBEL

Vizyon ve Misyon

2007 yılından itibaren Denizli ili sınırlarında elde ettiğimiz kaplıcalı fizik tedavi, kür ve rehabilitasyon hizmetlerine yönelik deneyimlerimizi daha da geliştirerek kaplıcalı tedavilerde Türkiye’de söz sahibi olan bir kuruluş olmak. Bu alanda elde etmiş olduğumuz deneyimlerimizi Pamukkale-Karahayıt bölgesinde, bölgenin bir termal kür kentine dönüşmesine destek sağlayarak aktarmak. Bütün bunları mesleki ve etik değerlerden, bilime dayalı tedavi hizmeti anlayışından şaşmadan, hastalarımızın sorunlarına samimi, şeffaf ve yenilikçi çözümler üretek, güler yüzlü, sürekli ve kalıcı hizmet anlayışıyla gerçekleştirmek. Bunun ötesinde de ülkemizin tıp eğitimi ve uygulamalarındaki başarısının, termal kaynaklarımızın, tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimizin farkında olan bir kuruluş olarak Türkiye’nin termal sağlık turizmde hak ettiği yere ve gelire yükselmesi için her türlü çabayı göstermek.

Kadromuz

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanları, Kaplıca ve Kür Hekimi, Fizyoterapistler, Spor Eğitmenleri, Fizik Tedavi Teknikerleri, Masörler ve Masözler, Hemşireler, Laboratuvar Teknikeri, Röntgen Teknikeri, Peloidisyenler, Halkla İlişkiler,Kurumsal iletişim, Tıbbi Sekreterler, Destek Personeli…

Neden Pamukkale Kür Kenti

Bir dünya markası olan ve UNESCO’nun dünya mirası listesinde yer alan Pamukkale doğa harikası beyaz travertenleriyle, Bergama Krallarından II. Eumenes tarafından MÖ. II. YY. başlarında kurulan ve Bergamanın efsanevi kurucusu Telephosun karısı Amazonlar kraliçesi Hieradan dolayı, Hierapolis adını aldığı antik kentiyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Pamukkale’ye ününü veren, beyaz travertenlerin oluşmasını sağlayan ve kentin tarih boyunca sağlık için ziyaret edilmesine neden olan zengin termal suları bugün de bölgeye sağlık amacıyla gelen ziyaretçilere ev sahipliği yapmaktadır. Bölgenin tarihi ve kaplıca zenginlikleri bununla da sınırlı değildir. Pamukkale’nin hemen yanıbaşında Karahayıt da antik buluntuları, 1500 yıllık tarihi hamamları ve kırmızı suyuyla bölgeye ayrı bir zenginlik katmaktadır. Pamukkale-Karahayıt bölgesinin bir tarafının ormanla kaplı dağla çevrelenmesi, diğer tarafının Çürüksu ve Denizli ovasına tepeden bakması bölgeye tarihi ve kaplıca zenginliklerinin yanında harika iklim özelliği ve doğal güzelliği için de ziyaretçilerin gelmesini sağlamaktadır. Doğası, tarihi, iklimi ve doğal tedavi unsurlarının zenginliğiyle Türkiye yerelinde ünlenen ancak daha önce profesyonel bir sağlık ekibinin ev sahipliği yapmadığı bu bölgede hizmet vermeye başlamamızın nedeni bütün bu zenginliklere sahip olan bölgenin Termal Kür Kentine dönüşmesine katkı sağlamaktır. 2007 yılından beri Denizli ilinde kaplıcalı tedavi kürleri uygulayan deneyimli ekibimizle bölgenin sağlık unsurlarını ve tedavi etkinliğini ortaya çıkarmaktır.

Pamukkale´ye Davet Ediyoruz

Pamukkale’de Tedaviye Davet Ediyoruz…

Pamukkale Termal Kür Kenti beyaz ile kırmızı olmak üzere iki farklı termal su kaynağıyla ve bölgede geçireceğiniz sürede sunmuş olduğu sınırsız sayıda doğa, kültür ve çevre etkinlikleriyle sizleri beklemektedir.

UNESCO’nun dünya mirası listesinde yer alan Pamukkale’nin dünyaca ünlü beyaz travertenleri dağlardan ovaya doğru saniyede 300 litre ve 36 derecede dökülen sınırsız kaplıca suyuyla beyazlaşırken, hemen yanı başında 58 derecede çıkan şifalı kırmızı suyu ve bu suyun oluşturduğu doğal çamur alanları da yöreyi dünyada eşi ve benzeri olmayan bir tedavi bölgesine dönüştürmektedir. İki bin yıl öncesinde dünyanın dört bir yanından hastalara ve yaralı askerlere şifa dağıtan Pamukkale’deki Hierapolis Antik Kaplıcaları tüm bu özellikleriyle günüzmüzde de çekici bir tedavi merkezi olmaya devam etmektedir.

Çürük Su Vadisi ve ormanlarla kaplı dağlar arasında bulunan Pamukkale Kür Kentinin tedavi edici yumuşak iklimini, yüksek oksijenli temiz havasını, farklı nitelikteki termal sularını ve doğal çamurunu modern tedavi yöntemleriyle bir araya getiren Nobel Tıp Merkezimiz Pamukkale’yi termal kürlerle donatmaktadır. Kas ve iskelet sistemi hastalıklarından nörolojik hastalıklara, dahili hastalıklardan cilt hastalıklarına kadar bir çok kronik hastalığın tedavisinin mümkün olduğu Pamukkale bölgesi; Türkiye’nin, Avrupa ve Asya kıtalarının en güneyindeki sağlık destinasyon merkezi olarak yerini almaktadır.

Biz Kimiz?

Nobel Tıp Merkezi kaplıcalı tedavi ve rehabilitasyon kürlerini odağına alan deneyimleriyle Pamukkale Kür Kentinde fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti vermekte olan bir kuruluştur. Yenilikçi hizmet alanları ve termal içerikli tedavileriyle hizmet veren Türkiye’nin ilk A tipi tıp merkezi olma özelliğindedir. SGK ile anlaşmalı sağlık merkezimiz bölgenin doğal tedavi unsurlarını ve gelişmiş tedavi yöntemlerini birlikte sunan kaplıcalı tedavi kürlerinde uzmanlaşmış sağlık ekibine sahiptir. Bu sinerji sayesinde kronik hastalıkları nedeniyle yaşadıkları ortamlarda beklenen tedavi etkinliğine ulaşamayan hastalara çözümler üretebilen özelliklere sahiptir.

Nasıl Tedavi Ediyoruz?

Gerek otelimizde, gerekse çevremizde konaklayan hastalarımıza bikarbonat, sülfat, kalsiyum, magnezyum, sodyum, karbondioksit, demir içerikli kaynağından 58 derece sıcaklığında çıkan kırmızı termal suyu ve doğal çamurunu ve bikarbonat, sülfat, nitrat, klorür, kalsiyum, magnezyum, sodyum içerikli kaynağından 36 derece sıcakçığında çıkan beyaz termal suyu banyo ve içme kürleri aracılığıyla hekimlerimizin önerileri doğrultusunda birer tedavi unsuru olarak kullanmaktayız.

Özellikle sorunlu bölgelerde metabolizmanın hızlanması, ödemin çözülmesi, dokuların yenilenmesi ve gerginliklerin çözülmesine hizmet eden bu doğal tedavi unsurlarının yanında farklı etkinlikte tıbbi masajları, dinlendirici masajları, saunaları, lenf drenaj ve daha birçok uygulamayı kür programlarımıza ilave ederek iyileşme sürecini hızlandırmaktayız.

Elektroterapiler, ESWT, yüksek yoğunluklu lazer gibi modern tedavi yöntemleri hastalarımızın ağrılarının giderilmesine yardımcı tedavi araçları olarak kür programlarımızda yer almaktadır. Kürlerimizin tedavi etkinliğini kalıcı hale getiren asıl unsur ise hastalarımızın hastalıklarına göre kür programlarımıza dahil etmiş olduğumuz egzersizlerdir. Hastalık gruplarına göre tedavi süresince hastalarımıza salon grup egzersizleri, su içi grup egzersizler, birebir salon egzersizleri, birebir su içi egzersizleri ve aletli egzersizler sunmaktayız. Bu egzersizler ağrıyı tetikleyen anatomik unsurların giderilmesi, eklem hareket açıklıklarının ve kas gücünün yeniden kazanılması, duyu ve motor nöronlar etkinliğinin geri dönmesinde kilit bir görev üstlenmektedir.

Ameliyatsız bel boyun fıtığı tedavisi, ameliyatsız fıtık tedavisi, ameliyatsız bel fıtığı tedavisi, ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi, robotik rehabilitasyon, felçli hastalarda yürüme robotu ... 

>> Bilgi Almak İstiyorum

Bilgi Almak İstiyorum (Hakkımızda)
Ad Soyad
:
Ülke
:
Telefon
:
E-Posta
:
Copyright Nobel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi. Tüm hakları saklıdır.
Nt Bilgi Teknolojileri