Uzman Doktorlarımızdan Bilgi Almak İçin Lütfen Whatsapptan Mesaj Gönderin!
Kapat
Uzman Doktorlarımızdan Bilgi Almak İçin Lütfen Formu Doldurun!
Çağrı Merkezi Formu
Nobel
NOBEL
Son Güncellenme Tarihi: 17-08-2019 09:42:35

Nobel Tıp Merkezimiz Pamukkale’de ormana bitişik bir arazide 5 yıldızlı Pam Termal Otelin bahçesinde hizmet vermekte olan bir kuruluştur. Yeni binamız Sağlık bakanlığınca A Tipi Tıp Merkezi olarak ruhsatlandırılmış olup Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon hizmetlerini doğal termal kaynakları ve havuz içi rehabilitasyon tekniklerini ileri robotik teknolojilerle buluşturan Türkiye’nin ilk ve tek tıp merkezidir. Tıp Merkezinin yanında kullanmakta olduğumuz termal suyumuz ve çamurumuz da Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmıştır. Yeni binasında hizmet veren ekibimiz 2007 yılından itibaren Denizli’de fiziksel tıp ve rehabilitasyon kürleriyle binlerce hastaya hizmet vermiş ve bunun yanında birçok devlet büyüklerimizi de tedavi etmiş oldukça deneyimli bir ekiptir. Kuruluşumuzun ve ekibimizin Pamukkale’de konuşlanması Denizli Valiliğimiz, Sağlık Bakanlığımız ve Ekonomi Bakanlığımızın Pamukkale’nin termal kür kentine dönüştürülmesi projesi doğrultusunda ayrıcalıklı bir ilgiyle teşvik edilmiştir.      

Ekibimizin faaliyet gösterdiği Pamukkale-Karahayıt’a aşağıdaki şekilde ulaşabilmektedir.

Karayoluyla ulaşım: Antalya ve Muğla karayollarıyla Denizli’ye ulaşan araçlar buradan Pamukkale istikametine doğru 19 km mesafe sonrasında merkezimize ulaşabilemektedir. Ankara ve Afyon istikametinden gelen araçlar Denizli’ye varmadan önce Pamukkale istikametine saparak 15 km sonra merkezimize ulaşabilmektedir. İzmir ve Aydın istikametinden gelen araçlar Sarayköy ilçesinden Sığma’ya giden tali yoldan 20 km mesafe sonrasında merkezimize ulaşabilmektedir.

Hava yoluyla ulaşım: Otelimiz Denizli’nin Çardak havalimanına 40 dakika mesafede, Antalya ve İzmir havalimanlarına 3 saat mesafededir.

Konaklama Birimlerimiz:

Bünyesinde bulunduğumuz Pam Termal Otelin 236 adet odası, ortak kullanıma açık 3 adet restoranı, lobby, televizyon ve eğlence salonu, 120 kişilik toplantı salonu, 1 adet kapalı ve 2 adet açık termal havuzu, 1 adet açık yüzme havuzu, 2 adet sauna, 2 adet buharlı sauna, 1 adet Türk hamamı, fitness salonu, 1 adet çamur havuzu bulunmaktadır.

Otelimizin ortak kullanım alanlarının hemen yanıbaşında 3500 metrekarelik kapalı alana sahip Tıp Merkezimizin binası bulunmaktadır. Tıp Merkezimizde tam donanımlı acil ünitesi, laboratuvar ünitesi, röntgen ünitesi, muayene odaları, erişkin rehabilitasyon salonu, çocuk rehabilitasyon salonu, engelli lifti bulunan rehabilitasyon havuzları, grup rehabilitasyon havuzu, peloid ünitesi, elektroterapi üniteleri, masaj üniteleri, robotik rehabilitasyon ünitesi, hidroterapi ünitesi, egzersiz salonu ve fitness salonu bulunmaktadır.      

Tıp Merkezimiz hem otelimizde konaklayan hastalarımıza hem de Pamukkale’deki konaklama birimlerinde ve Denizli ile çevre illerden günübirlik tedaviye gelen hastalarımıza doğal tedavi unsurlarıyla birlikte fizik tedavi ve reahabilitasyon hizmetleri vermektedir. Pamukkale bölgesi Tıp Merkezimizin varlığı üzerinden 7 günlük dinlenme kürlerinden, 30 günlük rehabilitasyon kürlerine kadar sağlık amaçlı tercih edilebilmektedir.

Sağlık ekibimizFizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzman doktorları, , fizyoterapistler, spor eğitmenleri, fizik tedavi teknikerleri , hemşireler , Radyoloji Teknikeri, Masörler , Peloidisyenler , Hastabakıcılar, Tıbbi Sekreterlerden oluşmaktadır. Gerektiği durumlarda kurumumuzun anlaşmalı olduğu hastanelerden tüm branşlarda hizmet almaktayız.

Hastalarımızın tedavileri süresince konaklama hizmeti verecek olan otelimizin ekibinde Genel Müdür, İşletme Müdürü, Ön büro Müdürü ve ekibi, F&B Müdürü ve ekibi, House keeping Müdürü ve ekibi, İnsan Kaynakları Müdürü, Teknik Servis Müdürü ve ekibi, Mutfak Şefi ve ekibi bulunmaktadır. Otelimiz ayrıca Sağlık Bakanlığı tarafından kaplıca oteli olarak ruhsatlandırılmıştır.

Kaplıca Suyumuz: Kırmızı termal su mikst formda sodyum, bikarbonat, sülfat, kalsiyum, magnezyum, karbondioksit, demir içerikli termomineralli sudur ve otelimizin bulunduğu arazinin sınırları içinden 58 derece sıcaklıkta yeryüzüne çıkan suyumuz soğutulma işlemi sonrası termal havuzlarda 38 ila 40 derecede kullanıma sunulmaktadır. Otelimizde ve tıp merkezimizde toplam 2 adet kapalı ve 2 adet açık kaplıca havuzu bulunmaktadır. Kaplıca suyumuz içilebilir niteliktedir ve otelimizin bahçesinde içme kürlerimizin gerçekleştiği bir adet çeşmemiz bulunmaktadır.  

Kaplıcamızın Çamuru: Kırmızı-turuncu renkli çamurumuz banyo ve sarmalama uygulamalarıyla vücuda uygulanabilen bölgeye özgü doğal bir çamur olup 6,79 PH değerinde, organik maddeleri, humik asit, bitumin, lignin, humin, hidrojen sülfid ve minerallerden oluşmaktadır. Mekanik ve termik etkisinin yanında kimyasal etkisi de vardır. Kıkırdak dokusundaki metabolik değişimi aktive eden, anti-inflamatuvar, ağrı kesici ve kas gevşetici özelliği bulunan çamurumuz aynı zamanda hücre yenileyicidir ve toksin atılımını artırmaktadır. Çamurumuzun sülfatlı mineralli yapıda olması ise özellikle cilt hastalıklarında (sedef ve egzama gibi) ve günlük cilt bakımı uygulamalarında hızlı ve etkili sonuçlar vermektedir.

Anlaşmalı Kurumlar:

Kurumumuz Sosyal Güvenlik Kurumu ve Türkiye Büyük Millet Meclisi ile anlaşmalıdır.

Tedavi Ettiğimiz Hastalıklar:

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon:

 • Fibromiyalji sendromu, miyozit, tendinit gibi yumuşak doku hastalıkları
 • Serebral palsi, multiple skleroz, parkinson gibi nörolojik hastalıklar
 • Romatoid artrit, ankilozan spondilit gibi romatizmal hastalıklar
 • Ortopedik ameliyat (implant protez) sonrası rehabilitasyon
 • Diz, kalça, omuz ağrıları ve kireçlenmeleri
 • Ruhsal gerginlik ve genel stress ağrıları
 • Felçler (hemipleji, parapleji)
 • Bel-boyun fıtıkları ve ağrıları
 • Kaza sonrası sakatlıklar
 • Tükenmişlik sendromu
 • Spor sakatlıkları
 • Osteoporoz
 • Obezite 

 

 

Hastalarımıza Uyguladığımız Tedaviler ve Kürler:

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Kürlerimiz 14-21-28 günlük kürler olup içeriğinde (hekimlerimizin muayenesi sonrasında hastalarımızda herhangi bir kontrendikasyon olmaması halinde) kaplıca tedavileri, elektroterapiler, tıbbi masajler, çamur sarmalama, su içi ve salon egzersizleri, su içi basınçlı masaj, denge koordinasyon, güçlendirme, germe ve mobilizasyon egzersizleri, aletli egzersizler, bel ve boyun fıtıklarının üç boyutlu ameliyatsız robotik tedavisi, alt ve üst ekstremite robotik tedavileri, içme kürleri ve benzeri uygulamalar bulanan kürlerdir.

Rehabilitasyona yönelik kürlerimizde tedavinin başında, akışında ve sonunda doktorlarımızın muayenesi ve fizyoterapistlerimizin değerlendirmesiyle hastalarımızın kas iskelet sistemlerine yönelik kas gücü, eklem hareket açıklıkları, duyu, denge, koordinasyon ve ağrıya yönelik fonksiyon değerlendirmeleri yapılmaktadır. Girişte hastalarımızın hastalıklarına yönelik labotatuvar incelemeleri yapılmakta ve elde edilen bütün veriler hastaların taburcu edilmesiyle raporlaştırılmakta ve hastalara verilmektedir.   

Fizik Tedavi Kürleri:  10 gün ve üzeri tedaviler için geçerli olan ve içeriğinde (hastalarımızda herhangi bir kontrendikasyon olmaması halinde) elektroterapi, tıbbi masaj, çamur sarmalama, su içi ve salon egzersizleri, basınçlı su masajı, termal su banyosu, spinal dekompresyon tedavisi gibi uygulamalardan oluşan kürlerdir.

Rehabilitasyon Kürleri: 3 hafta ve üzeri süreli rehabilitasyon kürlerimiz fizyoterapistlerimizin birebir ve aletli egzersizlerle, havuz rehabilitasyonuyla, alt ve üst ekstremite robotik tedavilerle gerçekleştirdikleri tedaviler elektroterapi, tıbbi masaj, peloidoterapi, termal su banyosu gibi uygulamalarla desteklenmektedir.

Dinlenme ve Arınma Kürleri: 2 günden 7 güne kadar süren dinlenme ve arınma kürlerinde doğal tedavi kaynaklarının yanında misafirlerimize masaj uygulamaları ve cilt/vücut bakım uygulamaları sunulmaktadır. Bu kürlerin temel amacı misafirlerimizin dinlenmelerini ve zindelik kazanmalarını sağlamaktır. 

>> bilgi Almak İstiyorum

Bilgi Almak İstiyorum (Hakkımızda)
Ad Soyad
:
Ülke
:
Telefon
:
E-Posta
:
Copyright Nobel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi. Tüm hakları saklıdır.
Nt Bilgi Teknolojileri