KIRMIZI SU ve ÇAMUR (PELOİD)

KIRMIZI SU ve ÇAMUR (PELOİD)

KIRMIZI SU VE ÇAMUR NEDİR, NELERDEN MEYDANA GELİR?

Kırmızı Su: Kırmızı termal su mikst formda sodyum, bikarbonat, sülfat, kalsiyum, magnezyum, karbondioksit, demir içerikli termomineralli sudur. Otelimizin bulunduğu arazinin sınırları içinden 58 derece sıcaklıkta yeryüzüne çıkan termal su soğutma işlemi sonrası termal havuzlarda 38 ila 40 derecede kullanıma sunulmaktadır. Otelimizde ve tıp merkezimizde toplam 2 adet kapalı ve 2 adet açık kaplıca havuzu bulunmaktadır. Kaplıca suyumuz içilebilir niteliktedir ve otelimizin bahçesinde içme kürlerimizin gerçekleştiği bir adet çeşmemiz bulunmaktadır.

Çamur (Peloid): Kırmızı- turuncu renkli çamurumuz banyo ve sarmalama uygulamalarıyla vücuda uygulanabilen bölgeye özgü doğal bir çamur olup 6,79 PH değerinde, organik maddeleri, humik asit, bitumin, lignin, humin, hidrojen sülfid ve minerallerden oluşmaktadır. Mekanik ve termik etkisinin yanında kimyasal etkisi de vardır. Kıkırdak dokusundaki metabolik değişimi aktive eden, anti-inflamatuvar, ağrı kesici ve kas gevşetici özelliği bulunan çamurumuz aynı zamanda hücre yenileyicidir ve toksin atılımını artırmaktadır. Çamurumuzun sülfatlı mineralli yapıda olması ise özellikle cilt hastalıklarında (sedef ve egzama gibi) ve günlük cilt bakımı uygulamalarında hızlı ve etkili sonuçlar vermektedir.

TERMAL SUYUN VE ÇAMURUN İYİ GELDİĞİ HASTALIKLAR

Kas ve iskelet sistemi hastalıkları, kronik ağrı durumları, romatizmal hastalıklar, ankilozan spondilit, Romatoid artrit, Psöriatik artrit, dejeneratif eklem hastalıkları (artrozlar), omurganın dejeneratif hastalıkları, bel fıtığı, botun fıtığı, osteoporoz, fibromiyalji sendromu, spor yaralanmaları, kaza sonrası operasyonlar, nörolojik hastalıklar sonrası rehabilitasyon (hemipleji, pleji, parapleji), multiple skleroz, Parkinson, psöriazis, ekzama, nörodermit gibi cilt hastalıkları, hipertansiyon, diyabet, mide ülseri ve kabızlık gibi kronik gastrointestinal hastalıklar, kronik ürogenital hastalıklar... 

KIRMIZI SU AYRINTILI ÖZELLİKLERİ 

Sodyum

114.590

Metafilikat asit

17.650

Potasyum

32.883

Serbest Karbondioksit

730.40

Kalsiyum

446.000

Klorür

30.000

Magnezyum

131.344

Florür

2280

Demir

24.45

Sülfat

830.000

Alüminyum

0.850

Hidrofosfat

0.700

Metaburik

Asit

66.42

Bikarbonat

1,339.569

 

 

 

 

 


HANGİ HASTALIKLARIN TEDAVİSİNDE KULLANILIR?

Tedavi ettiğimiz hastalıkları incelemek için tıklayın.

Bizimle iletişime geçmek için ekranınızın sağ alt kısmındaki Canlı Destek kutucuğundan bize ulaşın veya iletişim bilgileri için tıklayın.

Copyright Nobel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi. Tüm hakları saklıdır.
Nt Bilgi Teknolojileri