Hastamız Zülal Kahya Merkezimizde Gördüğü Tedavilerle İyileşiyor

Bilgi Almak İstiyorum

Bilgi Almak İstiyorum
Ad Soyad
:
Ülke
:
Telefon
:
E-Posta
:

Denizli’de ev hanımı olan 52 yaşındaki Zülal Kahya, 2016 yılında evinin mutfağında dengesini kaybederek düştü.  Denizli Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. Düşmesine bağlı olarak omurilik zedelenmesi yaşayan Kahya'nın vücudunun büyük bir bölümünde felç oluştu. İzmir'de yapılan kontrolde ise Kahya'ya bir de yanlış teşhis, kanser teşhisi konuldu.

2017 yılının Ocak ayında Denizli'de Nobel Tıp Merkezine  başvurdu. Kendisine yaklaşık bir sene robotik rehabilitasyon, çamur, havuz rehabilitasyon gibi çeşitli tedaviler uygulandı. Kahya, cihazlar yardımıyla Nobel Tıp Merkezi'nde yürümeye başladı. 

Daha öncesinde yürüyemediğini hareket edemediğini, yürümesinde ve kollarının çalışmasında önemli bir farklılığın meydana geldiğini belirten Kahya, "Hastalığım, mutfağın içinde dengemi kaybedip düşmemden sonra başladı. Bastonlarla geziyordum. Felç oldum, sol tarafım kilitlendi. Tedaviden önce kalkamıyordum, 4-5 kişi zar zor beni kaldırıyordu, sanki parmaklarım dökülüyordu. Şimdi tek başıma kalkabiliyorum, oturabiliyorum, ellerim tutuyor. Ellerimle imza atabiliyorum" diye konuştu.

Copyright Nobel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi. Tüm hakları saklıdır.
Nt Bilgi Teknolojileri